EDUKACYJNE

Żywa lekcja historii – warsztaty edukacyjne dla dzieci

Oferta jest skierowana do szkół, instytucji pomocy społecznej i organizacji młodzieżowych. Warsztaty są przygotowywane dla małych grup lub klas szkolnych (ok. 20-30 dzieci+ opiekunowie). Zajęcia są prowadzone w chatach, na powietrzu pod namiotami lub w sali szkoleniowej – w zależności od pogody, czasu trwania, programu i liczby uczestników. Dzieci przechodzą  przez kolejne stanowiska, na których poznają dawne  umiejętności gospodarskie i militarne. Dodatkowo są zapoznawani poprzez zabawę z elementami historii i mitologii słowiańskiej. Zajęcia mogą być poprzedzone krótką prezentacją multimedialną na temat słowiańskiego dziedzictwa na terenach nagoplańskich. Warsztaty może kończyć ognisko z poczęstunkiem. Warsztaty są dostępne dla grup pod opieką rodziców lub nauczycieli.

Imprezy  plenerowe dla dzieci o charakterze rekreacyjno – edukacyjnym

Imprezy organizowane są zarówno dla małych grup (20-30 osób + opiekunowie) jak i dla dużych grup (do 140 osób – w tym opiekunowie) np. drużyn harcerskich, kilku klas czy całych szkół.  Warsztaty i zajęcia dostępne są dla grup pod opieką rodziców lub nauczycieli. W zależności od charakteru spotkania i wielkości grupy spotkanie może mieć rózne formy: warsztatow dla uczestników,  gry terenowej lub rywalizacji drużynowej. Dzieciom nadawane jest slowiańskie imię i tytuł woja słowiańskiego. Na terenie dostępne są takie atrakcje jak Kamienny Krąg Mocy, Wierzbowy Labirynt, Utopiec w stawie, Źródło Życia. W przypadku niepogody zajęcia są przeprowadzane pod namiotem lub w sali – w ograniczonym zakresie. Oferta jest każdorazowo dostosowywana do potrzeb klienta i pory roku.

W ramach wspólnej oferty Przystanek Łojewo grupa może także zwiedzić Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich, odwiedzić stadninę koni Klubu OXER, zjeść posiłek oferowany przez Centrum Integracji Społecznej i skorzystać z noclegu w pokojach gościnnych CIS.